"Радуј се, Светитељу Саво, први пастиру и учитељу српски, дивни чудотворче!"

У суботу, 27. јануара 2024. године, ученици и запослени Основне школе "Ђура Јакшић" у Малој Крсни обележили су школску славу - Светог Саву.
Након јутарње литургије, у Цркви Светог апостола Томе, приступило се резању славског колача, а потом је уследила и Светосавска академија у изведби наших ученика.
У препуном наосу сеоског храма орила се Химна Светом Сави и бројни стихови и молитве, којима су наши ученици појали у славу српског светитеља.
По завршетку Светосавске академије, у просторијама школе, уприличен је свечани ручак за запослене и госте, као и послужење за све ученике који су тог дана дошли у школу.

sveti sava-1 sveti sava-2 sveti sava-3 sveti sava-4 sveti sava-5 sveti sava-6 sveti sava-7 sveti sava-8 sveti sava-9 sveti sava-10 sveti sava-11